Pridružite nam se na još jednom izvrsnom i zanimljivom edukacijskom maratonu – Mentorskom danu Školske knjige u utorak, 8. listopada, od 9 do 17 sati.
9.00 – TEHNIČKA PODRŠKA
Stvarajmo s pomoću umjetne inteligencije
Julijana Kolundžić
Cilj je s pomoću digitalnih alata Canve i Adobe Firefly osmisliti materijale za nastavu te pokazati rad u konkretnim alatima s pomoću umjetne inteligencije.
10.00 – ŠKOLSKA KNJIGA ZA VAS
Praktične vještine za blagdansku čaroliju
Branka Pastuović, Iva Palčić Strčić
Spretne ruke, velike i male, izrađuju najmaštovitije blagdanske ukrase. Ovaj webinar namijenjen je svima koji žele probuditi svoju kreativnost i naučiti izrađivati jednostavne i ekološki prihvatljive ukrase za nadolazeće blagdane – Svetog Nikolu i Božić.
11.00 – HRVATSKI JEZIK
Lepeza ideja koje potiču aktivnu ulogu učenika tijekom čitanja i interpretacije djela za cjelovito čitanje
Kristina Čobanković
Kako doći do točnog rezultata? Na koji je način najbolje računati? Koje su razlike između mentalnog, misaonog računanja i računanja napamet? Što podrazumijeva fluentnost misaonog računanja? Saznat ćete odgovore na ta pitanja i uvidjeti kako se različiti načini računanja međusobno nadopunjuju i nadograđuju.
12.00 – VELIKI ODMOR
Crtom i bojom do koncentracije
Sandra Žnidarić
Na ovom ćete predavanju upoznati vrstu crteža s pomoću koje se može poboljšati koncentracija učenika. Crteži također pozitivno utječu na razvijanje grafomotorike te umirivanje učenika. Predavačica će pokazati načelo stvaranja crteža te pozitivne primjere iz prakse.
13.00 – PODRŠKA KOJOJ ZNATE IME
Asistent – primjena umjetne inteligencije
Ivana Krupić i Josipa Blagus
Predavanje o umjetnoj inteligenciji usmjereno na asistenta Školske knjige pružit će uvid u praktičnu primjenu umjetne inteligencije u obrazovanju. Predstavljanje funkcionalnosti ovog alata otkrit će sudionicima kako on može olakšati komunikaciju s roditeljima i obavljanje administrativnih poslova.
14.00 – MATEMATIKA
Tko pita, ne skita
Sanja Jakovljević Rogić
U ovom susretu razgovarat ćemo o ulozi pitanja koja u procesu poučavanja matematike postavljamo učenicima. Objasnit ćemo utjecaj pitanja na učenje i angažiranost učenika te pokazati kako se pitanja mogu primijeniti za konkretno poticanje matematičkog razumijevanja, logičnog razmišljanja i kritičkog promišljanja.
15.00 – PRIRODA I DRUŠTVO
Naš mali svijet velikih materijala
Ivana Marić Zerdun
Znanje o materijalima i njihovim svojstvima temelj je za razvoj znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike. Rano usvajanje tih spoznaja i vještina može potaknuti zanimanje za STEM područja i potaknuti učenike na daljnje obrazovanje. Cilj je upoznati svojstva materijala iz svakodnevnog života. S pomoću niza interaktivnih i praktičnih aktivnosti razvijat će se kritičko razmišljanje, a rješavanjem kreativnog zadatka i inovativno razmišljanje.
16.00 – CRTICE IZ UČIONICE
Reciklirani materijali u nastavi
Katarina Tomić, Željka Krizmanić
Prikazat ćemo kako jednostavno i lako izraditi razne predmete koristeći se recikliranim materijalima. Dobro smišljenim praktičnim aktivnostima mogu se povezati nastavni predmeti.